Představení kandidátů

Helena Skokanová

Ředitelka hotelu

Oblast řízení a odpovědnosti: Komplexní řízení  činnosti běžného hotelového provozu, řízení investičních aktivit a modernizace hotelu.

Důvody pro nominaci kandidáta na výroční cenu AHR ČR:

Paní ředitelka Skokanová se zcela zásadním způsobem podílela na modernizaci hotelu Astra ve Špindlerově Mlýně v letech 2016 až 2019. Jednalo se o komplexní stavební úpravy a přestavby budovy hotelu (zateplování hotelu, stavební rekonstrukce pokojů, zásadní rekonstrukce vnějších stavebních prvků). Tato přestavba byla oceněna mezinárodní cenou za rekonstrukci původních staveb a jejich přeměny v moderní stavby. Dále pak řídila výstavbu zcela nového a moderního provozu wellness hotelu Astra, které patří mezi nejkrásnější zařízení tohoto charakteru v Krkonoších.
Při těchto investičních aktivitách souběžně dokázala řídit běžný chod hotelu a dosáhla výborných hospodářských výsledků, což ve stížených podmínkách výstavby byl zcela mimořádný výkon.

Další doplňující informace:

Paní ředitelka Skokanová pracuje v hotelu Astra ve Špindlerově Mlýně již více jak 10 let. Za tuto dobu dokázala pozvednout zcela zásadním způsobem úroveň služeb nabízených hotelem a hlavně osobně přispěla k zvýšení spokojenosti hostů, kteří hotel navštívili.
Dokázala stabilizovat pracovní kolektiv, udržela zaměstnanost v hotelu po dobu coronavirové krize a úspěšně opět obnovila činnost hotelu souběžně s uvolňováním opatření a rozjezdem hotelových služeb v následném období.

Nominuje: Miloš Vostrovský