Představení kandidátů

Martin Žídek

General Manager

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: Martin Žídek zastává již 5. rokem funkci Generálního ředitele hotelu Courtyard by Marriott Prague City. Pro společnost Marriott pracuje více než 10 let a v minulosti vykonával funkce Obchodního a Marketingového ředitele pro hotely této společnosti jak v České republice tak i v Polsku. Před nástupem do stávající funkce byl 2 roky Generálním ředitelem hotelu Art Nouveau Palace Prague, který pod jeho vedením prošel rozsáhlou rekonstrukcí a úspěšným rebrandingem. Po dokončení Hotelové školy v Poděbradech započal svou hotelovou kariéru jako provozní manager v soukromém hotelu v Německu a poté působil více než 10 let u společnosti Hilton, kde se vypracoval z pozice číšníka do funkce Obchodního ředitele hotelu Hilton Prague. Pro společnost Hilton pracoval také v Australském Sydney, kde zároveň studoval obchodní akademii.


DŮVODY PRO NOMINACI KANDIDÁTA NA VÝROČNÍ CENU AHR ČR: Hotel Courtyard by Marriott Prague City za posledních 5 let pod vedením Martina prošel mnoha změnami a každoročně dosahuje skvělých výsledků nejen v oblasti spokojenosti hostů a ziskovosti hotelu, ale také ve spokojenosti zaměstnanců měřené nezávislou společností Aon Hewitt. Tento rok jeho hotel dosáhl 98% spokojenosti zaměstnanců - jednoho z nejlepších výsledků mezi hotely Marriott v Evropě. Martin se neustále snaží své zaměstnance motivovat, dbá na jejich rozvoj a pohodu při práci. Všude, kde pracoval kolem sebe dokázal vytvořit motivovaný tým zapálený pro náš obor. Pevně se drží zásady spokojený zaměstnanec = spokojený host, což je nejvíce vidět ve vysokém hodnocení hostů a nízké fluktuaci personálu. Mnoho z jeho zaměstnanců dnes zastává manažerské pozice v mnoha dalších hotelech.


DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Martin je dlouhodobým členem organizace Prague Convention Bureau, kde po dlouhé roky působil jako člen představenstva a nyní zastává pozici člena revizní komise. Svým aktivním členstvím přispíva k propagaci Prahy jako ideální kongresové destinace a k rozvoji kvality služeb v tomto odvětví. Svou práci se Martin snaží neustále propojovat s charitativní činností a poskytovat pomoc potřebným. Jeho hotel dlouhodobě spolupracuje s organizacemi SOS dětské vesničky, Sue Ryder nebo Your Chance. Společně s manželkou, která také působí v hotelnictví, se do našeho řemesla snaží nasměrovat také obě své děti.


NOMINUJE: Radek MAHRLA