Představení kandidátů

Michal Chour

Generální ředitel hotelu

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: Michal Chour je Generálním ředitelem Hotelu Radisson Blu Alcron Praha. Hotel má 204 pokojů a cca 200 zaměstnanců, 2 restaurace, 10 konferenčních místností, spa a fitness Z toho plyne, že Michal je zodpovědný za kompletní chod hotelu, pochopitelně především prostřednictvím svého managementu týmu, který pečlivě vybírá nejenom na bázi pracovních schopností, ale také na bázi lidské intuice. Je pochopitelné, že Michal Chour je ve své pozici zodpovědný především jeho hospodářské výsledky, ať už vůči zahraničním majitelů, tak vůči managementu společnosti Radisson Blu. 

Zdůvodnění návrhu: Michal Chour je ikonou mezi řediteli velkých mezinárodních hotelů v Praze. Žádný z dalších v tuto chvíli aktivně působících ředitelů hotelu není jak ve své pozici, tak v jednom hotelu, tak dlouho jako Michal, celkově 16 let a z toho skoro 11 let na pozici ředitele hotelu. V době, kdy hotel převzal sice Radisson v Praze patři k významným hotelům na trhu, nicméně Michal Chour jeho pozici výrazně posílil. Michal se dlouhodobě zaměřil na posilování především kvality nabízených služeb - jak v ubytování, tak i v gastronomii. To že, restaurace Alcron byla schopna držet po dobu více jak 5 let Michelinskou hvězdu mluví samo za sebe. Čtenáři časopisu Condé Nast Traveler byl hotel Radisson SAS zařazen mezi nejlepší hotel ve střední Evropě. Stejně tak průběžné hodnocení 9.4 na booking.com svědčí o tom, že hotel se profiluje především kvalitou a nikoliv cenou. A je nutné dodat, že se jedná o hotelu s 204 pokoji, což je o to těžší úkol. 

DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Michal Chour byl vždy určitou formo lídra mezi lokálními a také mezinárodními hoteliéry v Praze. Nikdy se nebál volit na své cestě netradiční řešení, i když byla nebo jsou občas trochu těžší. Když všichni ostatní kvůli úsporám šetřili na sales týmu, tak to byl Michal, kdo si naopak dokázal prosadit to, že dnešní investice do salesových aktivit se za nějakou dobu zhodnotí - tolik jenom příklad způsobu práce Michala Choura. Pečlivý výběr týmu a práce s ním nastavená na dlouhodobém myšlení je jeden ze základních stavebních kamenů a rysů Michalova managementu. Vážená komise, pevně věřím, že zvážíte nominaci Michala Choura na pozici Hoteliéra roku pro rok 2018 v kategorii na 80 pokojů. 

Navrhuje: Jiří Gajdošík