Představení kandidátů

Miloslava Fialová

Ředitelka hotelu

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: Řízení ubytovacího zařízení s 56 pokoji a 104 lůžky se zaměřením na segment wellness v místě s lázeňským statutem, členka správní rady Lázeňská kolonáda Luhačovice, o. p. s.


DŮVODY PRO NOMINACI KANDIDÁTA NA VÝROČNÍ CENU AHR ČR: Miloslava Fialová vede velmi úspěšně čtyřhvězdičkový spa and wellness hotel Alexandria v Luhačovicích, který je součástí společnosti Lázně Luhačovice, a.s. Dříve vedla hotel Jurkovičův dům v Luhačovicích. Hotel Alexandria má dobré ekonomické výsledky, získal několik ocenění (Stavba Zlínského kraje) a velmi pozitivně hodnoceny jsou nabízené produkty (např. Víkend pro single - Hit sezóny 2017, 2. místo v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2016/2017, Czech Hotel Award apod). Ing. Fialová se ve své řídicí činnosti vyznačuje vysokým pracovním nasazením, odpovědností při plnění povinností, inovačním přístupem k pobytovým produktům, příkladným vztahem k hostům, jakož i náročností ke svým spolupracovníkům. V letošním roce slaví hotel 80 let své existence.


DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Miloslava Fialová absolvovala bakalářské studium na Vysoké škole cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství a navazující magisterské studium na Vysoké škole hotelové v Praze. Zde v červnu 2008 obhájila diplomovou práci na téma Wellness v léčebných lázních.

NAPSALA O SOBĚ:Velmi si vážím této nominace v roce, kdy hotel Alexandria v Luhačovicích si připomíná 80 let od svého založení. V poválečném období tento hotel patřil mezi významná reprezentativní hotelová a gastronomická zařízení v tehdejším Československu. Na tuto úroveň a tradici, které se těšil v naší zemi i v zahraničí, se snažíme  nabídkou a kvalitou poskytovaných služeb navazovat. Významnou podporou v tomto úsilí je pro nás  naše členství již v NFHR, činnost, aktivity a úloha Asociace hotelů a restaurací ČR a její program.Nominaci na Hoteliéra roku považuji za ocenění mé dlouholeté  řídící činnosti v hotelnictví a gastronomii v Luhačovicích, která se setkává s příznivou odezvou a návštěvností hostů z ČR i ze zahraničí. Udělení titulu bych přijala nejenom jako uznání své osobní činnosti, ale i jako ocenění práce celého pracovního kolektivu hotelu, který se na jejich výsledcích významnou měrou podílí. 

 

NAVRHUJE: Petr Studnička

 

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: Ing. Miloslava Fialová, ředitelka hotelu s komplexní nabídkou služeb ubytování, stravování a wellness.


DŮVODY PRO NOMINACI KANDIDÁTA NA VÝROČNÍ CENU AHR ČR: Spa & Wellness hotel ALEXANDRIA****, který je součástí akciové společnosti Lázní Luhačovice je členem AHR již od samého začátku, dříve NFHR (od r. 1998) Ing. Miloslava Fialová více než dvacet let působí v akciové společnosti Lázně Luhačovice, kde s úspěchem zahajovala provoz a sedm let řídila čtyřhvězdičkový hotel Jurkovičův dům. Nyní své zkušenosti plně využívá ve vedení Spa a Wellness hotelu Alexandria. Při zaměstnání vystudovala Vysokou školu cestovního ruchu hotelnictví a lázeňství v Praze, Vysokou školu hotelovou v Praze 8, a získala tak nejvyšší vzdělání v oboru. Ve své práci uplatňuje teoretické znalosti, které si doplňuje také účastí na vzdělávacích akcích AHR ČR. Vedle samotného řízení úspěšného hotelu, který vede již od roku 2000, se angažuje v podpoře, rozvoji a propagaci moderní gastronomie a potažmo cestovního ruchu v regionu. Aktivně se zasadila o zahájení spolupráce s AHR ČR a Czech-Tourismem spoluorganizací vzdělávacích seminářů konaných na půdě hotelu. Své znalosti a bohaté zkušenosti též předává v lektorské činnosti na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Hotel pod jejím vedení nadále zvyšuje svoji obsazenost a tím samozřejmě i ekonomická stránka je rok od roku lepší. V průměru se do hotelu Alexandria vrací 45 % hostů, což svědčí o stálé úrovni kvality služeb, kterou není lehké v dnešní době při personálních obtížích udržet. Díky vztahu k tradicím a hodnotám předků zůstává v hotelu noblesa 30.let v nočním klubu a skvělé Francouzské restauraci s tradičním způsobem obsluhy. Tímto nepřímo působí na vztah mladé generace k hodnotám minulosti. Svým vlídným a profesionálním přístupem k personálu hotelu a vůbec všem lidem vytváří úžasnou a pohodovou atmosféru celého hotelu. Zařízení je dlouhodobě držitelem Klasifikačního znaku Hotel****, na webu má skvělé recenze spokojených hostů a vysoké bodové hodnocení.


DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Ing. Miloslava Fialová má v řídící činnosti vysoké pracovní nasazení, spolehlivě a odpovědně plní své povinnosti, příkladný je její vztah k hostům a taktéž náročnost a vlídnost ke svým spolupracovníkům.

NOMINUJE: Blanka Hlaváčková