Představení kandidátů

Penzion U Zmátlů

Popište jak se konkrétně projevuje společenská odpovědnost ve firemní strategii a kultuře Vašeho zařízení:

Jsme malý rodinný pennzion s restaurací, vinárnou, zahradním posezením a sálem s cca kapacitou 100osob a projekcí.Letos jsme zrekonstruovali právě sál a přidali projekci. Snažíme se zajistit vše pro spokojenost hostů svojím přístupem. Svůj projekt a představu budujeme již od roku 1991, kdy jsme od Jednoty Kamenice nad Lipou převzali hospodu a obchod na malé vesnici pod poutním místem Křemešník. Posléze jsme dům odkoupili od majitelů, kterým byl vrácen v restituci a snažíme se udělat celkové zázemí pro rodinné i firemní akce a ubytování. Vaříme zásadně z čerstvých surovin a né z polotovarů a máme domácí speciality. Vyhášené jsou naš borůvkové knedlíky z bramborového těsta. Nebo plněné uzeným se zelím a cibulkou. Různé druhy domácích limonád,třeba levandulová s mátou. Vše děláme.


Popište, jak se Vaši zaměstnanci zapojují do společensky odpovědných aktivit?

Přístup všeho personálu je opravdu osobní a milý a snažíme se vyhovět požadavkům zákazníka.Jsme malá vesnice cca 120ob. Takže moc společenských akcí zde není.


Co je poskytováno Vaší společností zaměstnancům?

Rodinné prostředí.


Jaké Vaše aktivity mají vliv na rozvoj regionů, okolí, komunit či společnosti?

Myslím, že zatraktivňujeme náš kraj. Není zde tolik míst, kde se dá najíst a ubytovat. Nejsme rekreační oblast,a proto zase zde je více klidu a zákazníci jsou za něj rádi. 2x doroka vždy z jara a na podzim pořádáme degustační menu. Zájem je rok od roku větší. V měsíci řínu se zde pořádá vinobraní,ve spolupráci dobrovolných hasičů. Koná se již od roku cca1950.Odebíráme některé produkty od malých soukromých zemědělců.


Čím přispíváte k ochraně životního prostředí?

Vše se snažímě dělat v rámci nepoškozování přírody,protože za tou naši zákazníci jezdí. Nepoužíváme a nikdy jsme nepoužívali snídaňový program. Snažíme se i ekologicky prát, nevyužíváme prádelnu. Výbíráme i šetrnější prostředky na úklid. Odvážíme upotřebený olej .Neplýtváme a pěstujeme bylinky a některou zeleninu na zahradě.


Jaká konkrétní opatření, aktivity, programy apod. jste uskutečnili v posledních 12 měsících?Jaký měl daný projekt, aktivita vliv na skupinu či prostředí , kterému byl určen?

V měsíci květnu jsme znovu pozvali sdružení Fokus Chotěboř. Byli zde 5 dní. Jedná se o lidi, kteří musí mít dohled a od nás dostali 2dny ubytování zdarma a byli mile překvapeni za naší vstřícnost. Byli zde již v loni a zase přijedou v září. 2noci jim zase necháme zdarma a oni jsou za to vděční. Je to naše pomoc postiženým. Již více než 20let pomáháme sdružení Rozrazil. Zde jezdí lidé z Jedličkova ústav. To je zase pomoc jiného charakteru. Necháváme jim u nás věci na částečné jejich zázemí přes rok, bereme poštu pro ně a různě.Je to dobré začleňování lidí s postižením do běžného života a oni jsou rádi za dny v přírodě.


Promítá se odpovědnost podnikání Vaší společnosti do odběratelsko-dodavatelských vztahů?

Myslím, že vše je v lidech a tak také k tomu přistupuji. Že je to někdy velká otázka to je pravda. Někdy jsou situace,kdy by dodavatelé měli více přemýšlet o svých zaměstnancích. Ale né vždy to tak je.


Šíříte myšlenku společenské odpovědnost mezi hosty Vašeho zařízení?

Snažíme se.

Jak dlouhodobě udržitelné jsou Vaše současné či plánované projekty?

Doufám,že nadále v této rodinné formě bude náš penzion pokra