Představení kandidátů

Petr ČERMÁK

Hotel Studánka **** - ředitel hotelu

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI:Ředitel hotelu Studánka ****, Letovisko Studánka 505, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, zároveň ředitel Matrix hotels, s. r. o., (hotel Studánka ****, Penzion Rozárka, ubytovna Lipovka). Na starosti vedení hotelu a dalších ubytovacích zařízení. Kompletní odpovědnost za vedení Matrix hotels, s.r.o.

Zdůvodnění návrhu: Pan Petr Čermák by si zasloužil výroční cenu hned z několika důvodů. Nejenom s ohledem na jeho proaktivní vedení hotelu jako celku, neustálé sledování inovací a změn na trhu, ale především stojí za zmínění osobní vztah k oboru hotelnictví jako takového. Hoteliérská branže je pro něj vším a staví na svých zkušenostech, které čítají přes 35 let. Pracovní život a osobní život pana Bc. Petra Čermáka někdy natolik splývají v jedno ,že snad nelze si tuto osobu představit v jiném oboru a je tak ikonou pro další pracovníky v oboru hotelnictví. Jednoduše práci obětuje vše, bez ohledu na čas strávený v ní. Osobně hodnotím především otevřenost mladé generaci, pro kterou je inspirací. Osobně jsem pod panem ředitelem Bc. Petrem Čermákem absolvoval několik pozic. Vždy mi byl oporou a vše mě postupně naučil, ani ho nenapadlo tajit něco ze svého know how v otázce vedení lidí a hotelu samotného. Takových lidí jako je pan Bc. Petr Čermák není mnoho a mohu hodnotit z pohledu toho, že jsem prošel několik ubytovacích zařízení, různých velikostí, kde spíše panuje ochrana své pozice a určitý strach z konkurence na trhu práce. Rád bych tímto poděkoval panu řediteli za posledních takřka 8 let spolupráce, kterou s ním mám čest spolupracovat. Udělení výroční ceny tomuto člověku bych vnímal jako ocenění jeho celoživotního postoje a odvedenou práci pro obor hotelnictví v České republice.

DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: úspěchy v krátkosti: Od doby otevření hotelu Studánka je pan Bc. Petr Čermák úspěšným ředitelem. Uvedl hotel v těžké době (otevření 2010 - finanční krize) na trh s velkými úspěchy. Hotel zaznamenává stálý progresivní růst s ohledem na tržby a posilování pozice na trhu. Hotel Studánka pod jeho vedením stále posiluje v rámci svého renomé. Aktivně se podílí na volnočasových aktivitách svých podřízených. Organizuje sportovní aktivity a kulturní akce pro členy hotelového týmu. Zmíním jenom měsíc starou událost běh pro nadaci Aquapura v Hradci Králové, kde se zaměstnanci hotelu aktivně zapojili do závodu ve svém volném čase. Z jeho popudu byly zrealizovány věhlasné akce v regionu v rámci spolupráce s hotelem Studánka.

Navrhuje: Ing. Petr Pičman