Představení kandidátů

Přemysl Forejt

Šéfkuchař

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: Přemysl Forejt stojí v čele týmu restaurace Entrée, která je v posledních několika letech vnímána jako nová hvězda našeho gastronomického nebe.


DŮVODY PRO NOMINACI KANDIDÁTA NA VÝROČNÍ CENU AHR ČR: Přemek je hlavně kreativním leaderem týmu a pod jeho vedením se restauraci skvěle daří vnášet do gastronomie nový pohled a inovace. Restaurace Entrée je unikátně pojatý koncept spojující pro hosty jídlo se zážitkem z prostředí a prezentace. Přemek inspiruje nejen své kolegy a současné kuchaře, ale i budoucí profesionály oboru, a bohatě jim předává své zkušenosti ze zahraničí i z domácí gastronomické scény. Díky jeho vitalitě a energičnosti se mu skvěle daří zůstávat jedinečným a originálním a nezabřednout do každodenní šéfkuchařské rutiny.


DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Udělení výroční ceny AHR ČR Restauratér roku Přemyslu Forejtovi by bylo nejen velkým oceněním jeho přístupu ke gastronomii jako takové, ale hlavně skvělým ohodnocením práce celého týmu restaurace Entrée.


NAVRHUJE: Otakar John