Představení kandidátů

Jan Schánil

Šéfkuchař (Chef)

OBLAST ŘÍZENÍ A ODPOVĚDNOSTI: Honza Schánil řídí celý kuchyňský provoz Hotelu Diplomat (tzn. hlavní kuchyň, a la carte kuchyň, studená kuchyň, cukrárna, snídaňová kuchyň). Je odpovědný za 19 kmenových zaměstnanců, k tomu 5-10 zaměstnanců přes outsourcing a učně odborných škol.


DŮVODY PRO NOMINACI KANDIDÁTA NA VÝROČNÍ CENU AHR ČR: Honzu Schánila bych rád nominoval na výroční cenu Restauratér roku – za hotelové restaurace, protože již několik let dosahuje vynikajících výsledků a stále posouvá gastronomii dále, implementuje nové nápady a všechny své znalosti předává svému týmu. Honza je přitom velice skromný a bere vše co dělá jako samozřejmost. Myslím si proto, že je čas upozornit na člověka – kuchaře jako je Honza Schánil. V hotelu Diplomat působí od roku 2015. A i díky svým letitým zahraničním zkušenostem zahrnuje do konceptu kuchyně spoustu nových nápadů a posouvá gastronomii stále kupředu. Nejvíce oceňuji jeho nové myšlenky a kreativitu. Coffee breaks Poslední jeho “coffee breaks” se zaměřovaly tématicky např.: Zero Waste - coffee break, který oslovuje klienty, kteří propagují zdraví životní styl a ochranu životního prostředí. (tzn. žádné plasty, vše ekologicky zpracovatelné, jídlo bez odpadu) foto přikládám Kreativní – je celý připraven na určité téma. Poslední z jeho kreativního coffee breaku byl pro stavební firmu , takže vše bylo i tímto směrem doladěno. (foto přikládám) Samozřejmě běžně Honza Schánil reaguje na požadavky jako jsou např. bez lepku, bez laktózy, sezonní aj. Koncept restaurace Bull & Bonito a pro Vienna House Momentálně připravuje nový unikátní koncept naší nové restaurace Bull&Bonito, který se bude od nás implementovat do všech hotelů Vienna House. Předávání zkušeností studentům Honza během celého roku předává zkušenosti studentů středních škol (SHŠ Bráník a SOU Písnice). Nabídl zázemí a pomoc při odborných maturitách, které se tudíž v našem hotelu konají již několik let. Zastává myšlenku, že pokud zde studenti znají prostředí, bude se jim zkouška dělat snadněji. Se studenty se každý rok přihlašuje do soutěže o „Nejlepší bramborový salát“ a společně se s nimi ho zkouší připravovat. Dokonce již 2x obsadili 1.místo.


DALŠÍ DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE: Honza si minulý rok dokonce dodělal maturitu při zaměstnání. Ovládá perfektně anličtinu. Neustále se i sám vzdělává a získané informace předává dále. (jezdí i do zahraničí čerpat nové nápady)

 

NOMINUJE: Marek Páleník