Představení kandidátů

Vlastislav ŠOS

Statutární ředitel

Oblast řízení a odpovědnosti:

Vlastislav Šos působí čtyřicet let v hotelu Olympik v Praze, kam nastoupil v roce 1979. V současné době vykonává funkci statutárního ředitele společnosti Interhotel Olympik a.s., která provozuje hotely Olympik****, Artemis****, Congress**** a Tristar***, s celkovou kapacitou 645 pokojů.

Důvody pro nominaci kandidáta na výroční cenu AHR ČR:

 O jeho kvalitách, jako hoteliéra svědčí skutečnost, že ve funkci generálního ředitele společnosti stojí již od roku 2002 a pod jeho vedením zaznamenává celá akciová společnost vynikající obchodní výsledky. O kvalitách každého manažera vypovídá také kvalita a stálost jeho týmu. Společnost Olympik a.s. a všechny její hotely mají minimální fluktuaci zaměstnanců a mnozí z nich zde pracují od jejího založení. Je to hlavně férový přístup, umění vést tým s nadhledem, ale také vzdělávání zaměstnanců, co stojí za pevnými základy týmu hotelů, které řídí. Pod vedením pana ředitele Šose proběhlo několik úspěšných rekonstrukcí a v roce 2006 k vybudování zcela nového hotelu Artemis s další kongresovou kapacitou pro 500 hostů. Vlastislav Šos je držitelem ocenění Manažer roku, který uděluje Česká manažerská asociace a je uznávaným odborníkem v hotelnictví, kterého si váží všichni kolegové. Je vždy ochoten pomoci druhým a rozdělit se s nimi o své zkušenosti. Od počátku dává maximum svého času i energie nejen své společnosti, ale také ostatním kolegům a z jeho chování k ostatním čiší lidskost a zájem o prospěch ostatních a dobré jméno oboru.

Mimořádnou zásluhu má jako VP AHR ČR na jednáních a přípravě materiálů, které v době nouzového stavu projednávalo vedení asociace s vládou a jednotlivými ministerstvy. Osobně se podílel na přípravě návrhu na program Covid- ubytování, aktivně vystupoval na během nouzového stavu v médiích ve snaze přesvědčit vládu o nutnosti pomoci provozovatelům ubytovacích a stravovacích zařízení. Pod jeho vedením hotel rovněž udržel většinu svých zaměstnanců a dokonce pomáhal při zajišťování ubytování pro zdravotníky. Je tedy člověkem, který pracuje nejen pro svou společnost, ale pro ostatní kolegy z branže, což je zvláště v dnešní době nutné ocenit.

Nominuje: Ing. Pavel Hlinka